Rudyk powalczy o medal. Wyeliminował kolejnego Japończyka

Lukasz Lasia

Akt. 07/08/2023, 10:31 GMT+2

Świetne wieści z Glasgow, gdzie trwają mistrzostwa świata w kolarstwie. W niedzielę awans do półfinału sprintu na torze wywalczył Mateusz Rudyk.

Rudyk awansował do półfinału sprintu na MŚ w Glasgow

Już w kwalifikacjach, w których Polak uzyskał drugi czas, pokazał, że jest jednym z kandydatów do medali. Pokonał 200 m ze startu lotnego zaledwie 0,153 sekundy wolniej od zwycięzcy, wielokrotnego mistrza świata Holendra Harrie Lavreisena i awansował bezpośrednio do 1/8 finału.

Dwa wyścigi, dwa zwycięskie

W sobotniej walce o ćwierćfinał pokonał Japończyka Koheia Teresakiego o 0,003 sekundy. Rywalem reprezentanta Polski w niedzielnym pojedynku był inny Japończyk Kaiya Ota (dziesiąty czas w kwalifikacjach). Rudyk pokonał go dwukrotnie, najpierw o 0,052 s, a następnie 0,006 s.

Przeciwnikiem Polaka w poniedziałkowym półfinale będzie reprezentant Trynidadu i Tobago Paul Nichols. W drugiej parze obrońca tytułu Holender Harrie Lavreysen zmierzy się z Brytyjczykiem Jackiem Carlinem. Początek rywalizacji o finał o godz. 13.20. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.
Drugi z polskich sprinterów występujących na welodromie im. Chrisa Hoya - Rafał Sarnecki miał 27. czas kwalifikacji i odpadł w sobotę w 1/16 po porażce z Jairem Tjon En Fa z Surinamu.