Kopecky błyszczy na torze po udanym Tour de France. Startowali Polacy

Akt. 08/08/2023, 23:08 GMT+2

Lotte Kopecky we wtorek wywalczyła swój drugi złoty medal podczas trwających mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Tym razem Belgijka triumfowała w wyścigu punktowym. Wcześniej wywalczyła w Glasgow tytuł w wyścigu eliminacyjnym.

Lotte Kopecky mistrzynią świata w wyścigu punktowym, 15. miejsce Karasiewicz

Wszechstronna zawodniczka jeszcze niedawno z powodzeniem rywalizowała w największym szosowym wyścigu kobiet. W zakończonym zaledwie dziewięć dni temu Tour de France uplasowała się na drugim stopniu podium, minimalnie pokonując Katarzynę Niewiadomą.

Polacy bez sukcesów

Patryk Rajkowski we wtorek zajął szóste miejsce na 1 km ze startu zatrzymanego na torze kolarskim w Glasgow. Był to najlepszy występ reprezentanta Polski tego dnia. Pozostali Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo.
W eliminacjach Rajkowski złamał granicę minuty, pokonując cztery okrążenia toru w czasie 59,889 s. W finale pojechał wolniej - 1.00,096, co przełożyło się również na szóstą lokatę.

Występ Patryka Rajkowskiego na finałach jazdy na 1km na MŚ w Glasgow

Zwyciężył wynikiem 58,222 Holender Jeffrey Hoogland, który zdobył w tej konkurencji trzeci z rzędu tytuł mistrza świata.

Jeffrey Hoogland ze złotem MŚ w jeździe na 1 km

W wyścigu punktowym kobiet Karolina Karasiewicz zajęła 15. miejsce z zerową zdobyczą.

Alan Banaszek i Szymon Sajnok nie ukończyli wyścigu madison (50 km, 200 okrążeń toru, 20 sprintów). Wycofali się z rywalizacji, gdy mieli zero punktów na koncie i trzy okrążenia straty do najlepszych. Triumfowali Holendrzy Jan-Willem van Schip i Yoeri Havik.

Złoto MŚ w madisonie dla Holandii. Polacy nie ukończyli rywalizacji

W środę, w ostatnim dniu zmagań na torze, odbędą się cztery finały: sprintu kobiet (Paulina Petri odpadła w eliminacjach, a Nikola Sibiak w 1/16 finału), wyścigu punktowym mężczyzn (z udziałem Wojciecha Pszczolarskiego), keirinie mężczyzn (Polacy nie startowali) oraz w omnium kobiet (startuje Daria Pikulik).