Polak zaimponował w Lidze Mistrzów. Podium w keirinie

Akt. 04/11/2023, 22:18 GMT+1

Mateusz Rudyk był drugi w keirinie podczas 3. rundy zawodów Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines. Rywalizację wygrał Holender Harrie Lavreysen. W sprincie Rudyk odpadł w półfinale.

Rudyk drugi w finale keirinu w Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Wyścigi sprinterskie w Lidze Mistrzów są rozgrywane na innych zasadach niż podczas największych imprez. Nie ma eliminacji, a w pierwszej rundzie i w półfinale ściga się po trzech zawodników na dystansie 750 m.

Polak odpadł na ostatnich metrach

Rudyk pewnie awansował do półfinału sprintu. Niestety, nie dostał się do decydującej rozgrywki. W półfinale przegrał na ostatnich metrach z Australijczykiem Matthew Richardsonem.

Rudyk awansował do półfinału sprintu w Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Rudyk bez awansu do finału sprintu w Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Pogromca naszego zawodnika ostatecznie zwyciężył w rywalizacji sprintu. W finale o centymetry pokonał Lavreysena.

Matthew Richardson wygrał finał sprintu w Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Rudyk drugi w keirinie

Na zakończenie zawodów w keirinie faworyzowany Holender już nie zawiódł. Rudyk stoczył z nim pasjonującą walkę, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Drugie miejsce jest jednak także sukcesem Polaka.

W klasyfikacji generalnej Ligi Mistrzów prowadzi Lavreysen (117 pkt), przed Richardsonem (93) i Rudykiem (83).
W rywalizacji kobiet Polki nie startowały.

Sarah Van Dam wygrała wyścig scratch w Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Liga Mistrzów to organizowany po raz drugi cykl jednodniowych zawodów pod egidą UCI. Zaproszenia otrzymało 36 kolarzy, każdy z nich startuje w dwóch konkurencjach - sprinterskich lub średniodystansowych. Podobne zasady obowiązują u pań.
W następnych zawodach kolarze będą się ścigać w Londynie (10 i 11 listopada).