Wyścig Dookoła Słowenii 2021. Rafał Majka ósmy w klasyfikacji generalnej - kolarstwo

11/06/2021, 17:54 GMT+2

Po trzecim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii Rafał Majka (UAE Team Emirates) wciąż plasuje się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Prowadzi jego kolega z zespołu Tadej Pogacar. W piątek najlepszy okazał się Jon Aberasturi (Caja Rural). Hiszpan po finiszu z peletonu triumfował w miejscowości Krsko.

Dla Pogacara i Majki to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się 26 czerwca w Breście Tour de France. W ubiegłym roku wówczas niespełna 22-letni Słoweniec został najmłodszym od 116 lat zwycięzcą tego wyścigu. Majka ściga się po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

Reprezentanci gospodarzy w czołówce

W klasyfikacji generalnej Pogacar, który dzień wcześniej wygrał górski odcinek, wyprzedza o minutę i 15 sekund swojego rodaka Mateja Mohorica (Bahrain Victorious) oraz o 1.26 Włocha Diego Ulissiego (UAE Team Emirates). Majka traci do lidera 1.36.
Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Novym Mescie.
W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-Hansgrohe.
Autor: Skrz / Źródło: PAP