Wout van Aert wygrał Mediolan-San Remo. Kwiatkowski 15. - kolarstwo

08/08/2020, 18:00 GMT+2

Wymarzony restart kolarskiego sezonu dla Wouta van Aerta (Jumbo-Visma). Przed tygodniem Belg triumfował w Strade Bianche, teraz był najszybszy w pierwszym monumencie sezonu Mediolan San-Remo. Na finiszu wyprzedził zwycięzcę sprzed roku Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick Step). Michał Kwiatkowski (Team INEOS) przyjechał 15.

Pierwszy monument w sezonie miał odbyć się pierwotnie w marcu, a został przełożony na początek sierpnia. Zmieniono także trasę, bowiem niektóre gminy nie zgodziły się na przejazd kolarzy. W tej sytuacji trasa została wydłużona do 305 km.
Oprócz długiego dystansu wyzwaniem dla kolarzy był upał. Zawodnicy ponad siedem godzin rywalizowali w palącym słońcu, a temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza. Mediolan-San Remo to jeden z ulubionych wyścigów Michała Kwiatkowskiego, który wygrał go trzy lata temu, a w ubiegłorocznej edycji przyjechał na trzecim miejscu.

"Kwiato" został w końcówce

Kolarz grupy INEOS nie utrzymał tempa w końcówce i został w dużej grupie, z której urwali się Julian Alaphilippe i Wout van Aert. Ten drugi na finiszu wyprzedził zwycięzcę sprzed roku. Trzeci ze stratą dwóch sekund był Australijczyk Michael Matthews (Sunweb). Taką samą stratę miało jeszcze ponad 20 kolarzy, a wśród nich Kwiatkowski.
Lepszego początku sezonu Van Aert nie mógł sobie wymarzyć. Tydzień temu w pierwszym poważnym wyścigu po restarcie był najlepszy w Strade Bianche.
- Nie mogę uwierzyć, że wygrałem drugi wyścig z rzędu. Brakuje mi słów. Wiem, że każdy tak mówi po wygraniu monumentu, ale nie przypuszczałem, że tak zacznę tę część sezonu - cieszył się na mecie Belg.
Wyniki Mediolan - San Remo (305 km):1. Wout van Aert (Belgia/Jumbo-Visma) 7:16.09