Tour of Denmark 2022: wyniki i relacja z 4. etapu wyścigu kolarskiego

19/08/2022, 16:23 GMT+2

Belg Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) po sprinterskim finiszu z peletonu wygrał piątkowy 4. etap Tour of Denmark. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Amerykanin Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers). Wyścig zakończy się w sobotę.

Jasper Philipsen

Przedostatniego dnia rywalizacji kolarze pokonali 167-kilometrowy odcinek ze startem i metą w miejscowości Skive.
Na pofałdowanej trasie znalazło się kilka niewielkich podjazdów, a łączne przewyższenie wynosiło 884 metry.
W ucieczce dnia, którą udało się zawiązać po około 30 km, jechał m.in. Alan Banaszek z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski. W grupie tej znalazło się łącznie siedmiu zawodników.
Nasz reprezentant zdołał wygrać lotny finisz w Glyngore, zgarniając bonusowe 3 sekundy i przez pewien czas był nawet liderem wirtualnej klasyfikacji. Peleton kontrolował jednak sytuację na trasie i w końcówce dopadł ostatnich kolarzy z odjazdu.
Losy etapowego zwycięstwa rozstrzygnął zacięty finisz z dużej grupy. W kluczowym momencie najszybszy okazał się Philipsen, dobrze rozprowadzony przez kolegów z Alpecin-Deceuninck. Drugi metę przekroczył kolejny Belg Sasha Weemaes (Sport Vlaanderen - Baloise), a trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Ethan Vernon (Quick-Step Alpha Vinyl). Najlepszy z Polaków Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) uplasował się na 9. pozycji.
W klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem nadal prowadzi Sheffield. Drugi jest Francuz Christophe Laporte (Jumbo Visma).
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl