Tour of Denmark 2022: wyniki i relacja z 2. etapu wyścigu kolarskiego

17/08/2022, 16:48 GMT+2

Amerykanin Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers) wygrał 2. etap wyścigu Tour of Denmark i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszym z Polaków był Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który zajął 40. miejsce.

Magnus Sheffield

Pierwszy, wtorkowy etap padł łupem Olava Kooija (Jumbo-Visma), który drugiego dnia zmagań wyjechał na trasę czasówki w koszulce lidera. Holender tym razem nie powalczył jednak z najszybszymi, kończąc na 106. miejscu z rezultatem o minutę i 47 sekund gorszym od Sheffielda.
Rywalizacja odbywała się na 12-kilometrowej płaskiej trasie w miejscowości Assens.

Nowa czołówka "generalki"

20-letni Amerykanin z Ineos Grenadiers pokonał trasę w 13 minut i 35 sekund. Tuż za nim uplasował się Duńczyk Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo), który był wolniejszy o 3 sekundy. Środowe podium uzupełnił Francuz Christophe Laporte (Jumbo-Visma) ze stratą 6 sekund.
Polacy nie włączyli się do rywalizacji najszybszych zawodników w tej konkurencji. Alan Banaszek był 40., tracąc minutę do zwycięzcy. Kolejny kolarz ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, Jakub Kaczmarek, był wolniejszy o 4 sekundy i zajął 45. miejsce. Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) został sklasyfikowany na 81. pozycji (strata 1:30). Pozostali Biało-Czerwoni, m.in. z powracającym do ścigania po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Michałem Kwiatkowskim, znaleźli się poza najlepszą setką.
Etap jazdy indywidualnej na czas zgodnie z przewidywaniami bardzo zamieszał w klasyfikacji generalnej. Sheffield, Jensen i Laporte awansowali do ścisłej czołówki i otwierają stawkę w takiej kolejności, jak ukończyli środowy odcinek.
Kolejnych przetasowań możemy spodziewać się już w czwartek, kiedy zawodnicy będą rywalizować m.in. na odcinkach szutrowych, a do przejechania będzie łącznie aż 240 km. Transmisja od godz. 15:30 w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w player.pl.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl