Timothy Dupont wygrał 1. etap wyścigu Etoile de Besseges - kolarstwo

04/02/2021, 19:38 GMT+1

Belgijski kolarz Timothy Dupont (Bingoal - Wallonie Bruxelles) był najszybszy na trasie drugiego etapu wyścigu Etoile de Besseges z Saint Genies do La Calmette (154 km). Na trasie doszło do kilku groźnie wyglądających wypadków.

33-letni Dupont finiszował na czele peletonu składającego się z 95 kolarzy. Wyprzedził Francuza Pierre'a Barbiera (DELKO) i mistrza Europy Włocha Giacomo Nizzolo (Qhubeka).

Wypadki w końcówce etapu

Najszybszy z Polaków Łukasz Wiśniowski (Qhubeka ASSOS) był 25. Na 35. miejscu etap ukończył Łukasz Owsian (Arkea Samsic), a Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął 93. pozycję. Wszyscy w czasie 3:35.15.
Polacy mogą być jednak zadowoleni, bo uniknęli groźnych wypadków na trasie "Gwiazdy Besseges". Dwie kraksy w czołowej grupie - na 3,5 km oraz na ostatnim rondzie na 500 m przed metą - odebrały szanse szykującym się do finiszu innym kolarzom. Na szosie leżał m.in. Norweg Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie).

Polacy z niewielką stratą

Liderem wyścigu pozostaje Francuz Christophe Laporte (Cofidis). Po dwóch etapach wyprzedza Duponta o dwie sekundy oraz innego Francuza Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic) o cztery. Wiśniowski zajmuje 29. miejsce, 43. jest Kwiatkowski, a 73. Owsian – wszyscy ze stratą 12 sekund do lidera.
Obsada pięcioetapowego wyścigu jest bardzo mocna, ponieważ z powodu pandemii COVID-19 odwołano zaplanowane w tym czasie inne zawody, m.in. Dookoła Walencji. Rywalizacja zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Ales (10,7 km).
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP