Mistrzostwa świata w kolarstwie Imola 2020 - Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: wyniki i relacja

27/09/2020, 14:57 GMT+2

Niedzielny wyścig ze startu wspólnego na kolarskich mistrzostwach świata w Imoli dla Juliana Alaphilippe'a. Pomimo znakomitej dyspozycji Michał Kwiatkowski nie zdobył medalu, kończąc rywalizację na czwartym miejscu.

W piątek we Włoszech odbyła się jazda indywidualna na czas. Najlepszy tego dnia okazał się 24-letni Filippo Ganna, srebrny medal wywalczył Belg Wout van Aert, a brązowy Szwajcar Stefan Kueng. Dwa dni później nastąpił kolejny dzień walki panów o medale światowego czempionatu.

Zwycięzca TdF sprawdził rywali

Tadej Pogacar szybko, bo już 41 kilometrów przed metą, postanowił sprawdzić rywali. Zdecydował się wówczas na zuchwałą ucieczkę. Zwycięzca tegorocznego Tour de France pokazał moc, którą imponował podczas Wielkiej Pętli i przez pewną część wyścigu jechał na czele stawki. 20 km przed metą uciekinier został jednak dogoniony przez peleton.
W dalszej części kolarze czekali na odpowiedni moment do ataku. Z tego skorzystał około 10 km przed metą Alaphilippe, który uciekł reszcie stawki. Francuza próbowała naciskać pięcioosobowa grupa pościgowa, której znalazł się Kwiatkowski. Aż do ostatnich metrów trwał więc bój o miejsca na podium.

Najgorsze miejsce

Ostatecznie Alaphilippe osiągnął bardzo bezpieczną przewagę i do samego końca pędził już w pojedynkę, dzięki czemu przed metą mógł w spokoju cieszyć się ze złotego medalu. Za plecami Francuza odbywała się jednak arcyciekawa walka o kolejne medale.
Kwiatkowski naciskał, starał się, jechał bardzo mocno, ale tego dnia to po prostu nie wystarczyło. Polak zakończył wyścig ze startu wspólnego na najgorszym dla sportowca, czwartym miejscu, od trzeciego Marca Hirschiego będąc gorszym o centymetry. Drugie miejsce zajął Belg Wout van Aert.
Pomimo sporych oczekiwań Kwiatkowski z Imoli wraca więc bez medalu. Teraz kolarska elita skupi się na startującym 3 października Giro d'Italia. Transmisje w Eurosporcie i Eurosport Playerze.