Mistrzostwa świata w kolarstwie 2021: wyścig ze startu wspólnego młodzieżowców, wyniki - kolarstwo

24/09/2021, 17:30 GMT+2

Filippo Baroncini został mistrzem świata młodzieżowców (do lat 23). W belgijskim Leuven reprezentant Włoch triumfował w wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczył Erytrejczyk Biniam Ghirmay, a brązowy - Holender Olav Kooij.

Jedyny reprezentant Polski, Filip Maciejuk, zajął 73. miejsce ze stratą 4.30.

Atak po złoto na podjeździe

Baroncini zaatakował na podjeździe w końcówce wyścigu, uzyskując bezpieczną przewagę. Na ostatniej prostej zwolnił, celebrując zwycięstwo, choć peleton był bardzo blisko.
Dwa tygodnie temu w Trydencie Włoch zdobył w tej konkurencji srebrny medal mistrzostw Europy.

Ghirmay bohaterem Afryki

Drugi na mecie Ghirmay został pierwszym medalistą tegorocznych szosowych mistrzostw świata z Afryki. Na początku sierpnia Erytrejczyk podpisał zawodowy kontrakt z ekipą Intermarche-Wanty-Gobert, w której barwach debiutował w Tour de Pologne.
Z kolei 19-letni Kooij, zawodnik drużyny Jumbo-Visma, również startował w Tour de Pologne i był jego najmłodszym uczestnikiem. Na etapie do Rzeszowa był drugi, przegrywając tylko z kolumbijskim sprinterem Fernando Gavirią.