Mistrzostwa świata w kolarstwie 2021. Indywidualna jazda na czas juniorek: wyniki i relacja - Kolarstwo

21/09/2021, 13:55 GMT+2

Rosjanka Alena Iwanczenko została kolarską mistrzynią świata juniorek w jeździe na czas. W Belgii startowały również reprezentantki Polski - Tamara Szalińska zajęła 18. miejsce, a Maja Wróblewska była 19.

Na płaskiej trasie liczącej 19,4 km Iwanczenko uzyskała czas 25.05. Wyprzedziła o 11 sekund Brytyjkę Zoę Backstedt oraz o 25 Niemkę Antonię Niedermaier.

Polki obok siebie

Reprezentantki Polski zajęły miejsca w końcówce drugiej dziesiątki. Na 18. pozycji uplasowała się Szalińska (UKS TFP Jedynka Kórnik).
Tuż za nią - 19. - była Wróblewska (KK Ziemia Darłowska). Polki straciły do triumfatorki odpowiednio 2.48 i 2.56.
We wtorek indywidualnie rywalizować będą jeszcze juniorzy. Program mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2021: