Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym Monachium 2022: sobotnie starty Polaków

13/08/2022, 15:34 GMT+2

Kacper Majewski zajął dziewiąte miejsce w wyścigu na 4 km na dochodzenie w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które odbywają się w Monachium. W eliminacjach sprintu na 200 m ze startu lotnego dobrze zaprezentował się Mateusz Rudyk, osiągając drugi rezultat.

Majewski uzyskał czas 4.18,864. Najszybciej 20 okrążeń nietypowego, 200-metrowego toru pokonał Niemiec Nicolas Heinrich - 4.08,995. Drugi rezultat osiągnął Włoch Davide Plebani - 4.12,412. Wieczorem obaj kolarze zmierzą się w finale tej konkurencji.

Dobry występ Rudyka

W finale wyścigu pań na 3 km na dochodzenie zmierzą się dwie reprezentantki gospodarzy: najszybsza w eliminacjach Lisa Brennauer - 3.21,138 i Mieke Kroeger - 3.23,569. Olga Wankiewicz zajęła 14. miejsce - 3.40,432, a 17. Tamara Szalińska - 3.42,313.

W eliminacjach sprintu na 200 m ze startu lotnego dobrze zaprezentował się Mateusz Rudyk, osiągając drugi rezultat - 9,631, co dało mu bezpośredni awans do 1/8 finału. Szybciej pojechał tylko Brytyjczyk Jack Carlin - 9,604. Nie startowali znakomici Holendrzy Harry Lavreysen i Jeffrey Hoogland, którzy w ostatnich latach zdominowali tę konkurencję, a w Monachium zdobyli już w piątek złoty medal w sprincie drużynowym (razem z Royem van den Bergiem).
Rafał Sarnecki zajął 12. miejsce - 9,933 i w 1/16 finału pokonał Ukraińca Mychajło Dudkę.

Wieczorem kolejne starty sprinterów - 1/8 finału i ćwierćfinały, a także pięć finałów: wyścigi na dochodzenie kobiet i mężczyzn, 500 m ze startu zatrzymanego kobiet (z udziałem Urszuli Łoś), wyścig eliminacyjny kobiet (Patrycja Lorkowska) oraz na zakończenie scratch mężczyzn (Bartosz Rudyk).
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl