Mistrzostwa Europy w kolarstwie 2021: Wyścig ze startu wspólnego - Wynik i relacja

12/09/2021, 17:15 GMT+2

Sonny Colbrelli mistrzem Europy w wyścigu ze startu wspólnego. W imprezie kończącej kolarski czempionat Starego Kontynentu w Trydencie Polacy nie dojechali do mety.

Drugie miejsce zajął Belg Remco Evenpoel, a trzecie - Francuz Benoit Cosnefroy.
Colbrelli i Evenpoel posiadali na mecie półtorej minuty przewagi nad grupą pościgową.
Włoch okazał się lepszy od Belga w sprincie. Kolarze mieli do przejechania 179,2 km.

Włoska dominacja

Reprezentanci Italii zdominowali w ostatnich latach te zawody. Przed Colbrellim triumfowali w nich Giacomo Nizzolo, Elia Viviani i Matteo Trentin.
W niedzielę Trentin zajął czwarte miejsce, a na piątym uplasował się triumfator dwóch ostatnich edycji Tour de France - Słoweniec Tadej Pogacar.