Mistrzostwa Europy w kolarstwie 2021: jazda indywidualna na czas wyniki i relacja

09/09/2021, 18:16 GMT+2

Szwajcar Stefan Kueng w czwartek zdobył w Trydencie złoty medal elity kolarskich mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas, broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem. Na 8. pozycji rywalizację ukończył reprezentujący Polskę Maciej Bodnar, który wyprzedził kilku renomowanych rywali.

Stefan Kueng

Kueng pokonał trasę o długości 22,4 km w czasie 24 minut i niespełna 30 sekund. Drugim miejscem musiał zadowolić się faworyt zawodów Włoch Filippo Ganna. Aktualny mistrz świata w tej konkurencji stracił do zwycięzcy niespełna 8 sekund. Podium uzupełnił Belg Remco Evenepoel (15 sekund straty).

Polak przed gwiazdami

Bodnara od Kuenga dzieliła minuta i 4 sekundy, co ostatecznie dało naszemu reprezentantowi 8. lokatę. Mistrz Polski w jeździe na czas zostawił w pokonanym polu m.in. Francuza Remiego Cavagnę, który na poprzednim czempionacie Starego Kontynentu zdobył srebrny medal. Za plecami Bodnara uplasowali się również tacy kolarze jak: Joao Almeida (Portugalia), Tadej Pogaczar (Słowenia) czy Mikkel Bjerg (Dania).
Maciej Bodnar na trasie mistrzostw Europy w Trydencie
W czwartek rozegrano także "czasówki" w pozostałych kategoriach. Wśród kobiet wygrały: wicemistrzyni olimpijska z Tokio Szwajcarka Marlen Reusser (elita) oraz Włoszka Vittoria Guazzini (do lat 23). W młodszej grupie czwarta była Marta Jaskulska. Z kolei w męskiej kategorii młodzieżowej najlepszy okazał się Duńczyk Johan Price-Pejtersen, a najlepszy z Polaków Filip Maciejuk zajął 17. lokatę.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP