Michał Kwiatkowski nowym liderem wyścigu Paryż-Nicea

13/03/2019, 16:47 GMT+1

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął dziesiąte miejsce na czwartym etapie i został liderem wyścigu Paryż-Nicea. Środowy etap o długości 212 km z Vichy do Pelussin wygrał Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Astana Pro). Transmisje z wyścigu w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.

Nielsen zaatakował na ostatnim kilometrze, uzyskując bezpieczną przewagę nad trzema ostatnimi towarzyszami długiej ucieczki, wśród których był Włoch Alessandro De Marchi z polskiej ekipy CCC.
Licząca ponad 30 kolarzy grupa, z Kwiatkowskim w składzie, straciła do zwycięzcy 48 sekund.
Dotychczasowy lider, holenderski sprinter Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) nie wytrzymał trudów pierwszego pagórkowatego etapu, tracąc na mecie ponad 22 minuty.

5 sekund przewagi

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski przesunął się z drugiego na pierwsze miejsce i wyprzedza o pięć sekund Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) oraz o dziesięć Belga Philippe'a Gilberta (Deceuninck-Quick-Step).
W czwartek Polak będzie miał szansę powiększyć przewagę w jeździe indywidualnej na czas wokół miejscowości Barbentane (25,5 km).
Ośmioetapowy wyścig rangi World Tour zakończy się w niedzielę w Nicei.
Transmisje w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.