Kolarstwo. Letizia Paternoster potrącona przez samochód. Ma złamany nadgarstek

23/11/2019, 11:21 GMT+1

Jedna z najlepszych włoskich kolarek Letizia Paternoster została w piątek potrącona przez samochód. Ma złamany nadgarstek i czeka ją miesięczna przerwa w przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Letizia Paternoster - włoska kolarka

Zdarzenie miało miejsce niedaleko miejscowości, w której mieszka zawodniczka ekipy Trek-Segafredo. Na jednym z rond została uderzona przez nadjeżdżający samochód, którego kierowca nie zauważył rowerzystki. Aby zamortyzować upadek, Paternoster podparła się lewą ręką. Wykonane później w szpitalu prześwietlenie wykazało złamanie kości śródręcza.

Szczęście w nieszczęściu

Wypadek zdarzył się podczas rekreacyjnej jazdy, a zarówno jadąca na rowerze miejskim Paternoster, jak i kierowca samochodu jechali na tyle wolno, że kolarce udało się uniknąć poważniejszych obrażeń.
Zawodniczka dzień wcześniej rozpoczęła cykl przygotowań do nowego sezonu.
- Jestem ogromnie rozczarowana. To był mój drugi dzień treningu po powrocie z wakacji i odpoczynku po sezonie. Oczywiście nie jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie nowego sezonu, ale mimo wszystko chcę patrzeć w przyszłość, myśleć pozytywnie. Złamanie ręki nie może wpłynąć na moje przygotowania do ważnego sezonu 2020 - powiedziała Paternoster po wypadku.

Przygotowania do sezonu utrudnione

Według lekarzy szpitala w Arco, dokąd została przewieziona zawodniczka, nie jest konieczna operacja, a do pełnej sprawności Paternoster prawdopodobnie wróci za około 30 dni. Do tej pory będzie korzystać z domowego trenażera, a na rękę zostanie jej założony dopasowany opatrunek, który powinien jej ułatwić pracę nad formą.
Letizia Paternoster jest aktualną mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego, w kategorii U23. Na początku 2019 roku wygrała również 1. etap wyścigu Santos Women's Tour Down Under, rozgrywanego na otwarcie sezonu w Australii. Z powodzeniem startuje również na torze.
Na koncie ma kilka tytułów mistrzyni Europy w kategorii U23, zarówno indywidualnych, jak i zdobytych w drużynie. Od 2019 roku jeździ w zawodowej ekipie Trek-Segafedo.
Autor: mc / Źródło: eurosport.pl / Cyclingnews