Kolarstwo górskie - Maja Włoszczowska siódma na mistrzostwach Europy Monte Tamaro

17/10/2020, 14:43 GMT+2

Maja Włoszczowska ukończyła mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim w szwajcarskim Monte Tamaro na siódmym miejscu. Wygrała Francuzka Pauline Ferrand-Prevot, która tydzień wcześniej została mistrzynią świata w austriackim Leogang.

37-letnia warszawianka to kilkukrotna medalistka czempionatu Starego Kontynentu. Od jej ostatniego podium, z 2013 roku z Berna, minęło już jednak sporo czasu. W sobotę w innym ze szwajcarskich miast do choćby powtórzenia dawnych osiągnięć zabrakło sporo.

Dwa tytuły w tydzień

Najlepsza z naszych reprezentantek od fenomenalnej Francuzki była gorsza o 2 minuty i 55 sekund. Inne Polki - Katarzyna Solus-Miśkowicz, Paula Gorycka oraz Gabriela Wojtyła - zajęły dalsze miejsca. Aleksandra Podgórska z kolei nie ukończyła zmagań.
Dla Ferrand-Prevot ostatnie dni to okres prawdziwej dominacji swojej dyscypliny. Tydzień wcześniej zdeklasowała bowiem konkurencję w mistrzostwach świata.
W Monte Tamaro jej przewaga nie była już tak wielka jak w Austrii. Na mecie wyprzedziła o 41 sekund Holenderkę Anne Terpstrę oraz o 56 sekund Ukrainkę Janę Biełomojną.
Był to ostatni ważny start zawodniczek w tym sezonie, skróconym praktycznie do kilku tygodni z powodu pandemii COVID-19.
Wynik mistrzostw Europy kobiet w kolarstwie górskim:1. Pauline Ferrand-Prevot (Francja) - 1:13.24