Giro Rosa 2020. Marianne Vos z CCC-Liv wygrała 5. etap. Katarzyna Niewiadoma wiceliderką - Kolarstwo

15/09/2020, 18:30 GMT+2

Marianne Vos z polskiej grupy CCC-Liv wygrała piąty etap Giro d'Italia kobiet. Holenderka była najszybsza na finiszu odcinka o długości 110 km wokół Terraciny. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM) ukończyła rywalizację w czołowej grupie i wciąż jest druga w klasyfikacji generalnej. Liderką pozostaje Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Vos finiszowała we wtorek najszybciej z 53-osobowego peletonu. Wcześniej świetną pracę na finałowym podjeździe wykonały jej koleżanki z CCC-Liv, gubiąc podczas wspinaczki większość czołowych sprinterek.

Dla 33-letniej Holenderki był to drugi etapowy triumf w tegorocznym Giro Rosa i łącznie 27. w tym wyścigu.
Niewiadoma przyjechała na 30. pozycji, a druga z Polek Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada) została sklasyfikowana na 112. miejscu ze stratą 14.19.

Niewiadoma wiceliderką

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Niewiadoma traci do van Vleuten 1.56, a wyprzedza inną zawodniczkę z Holandii, mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Annę van der Breggen (Boels-Dolmans), nad którą ma siedem sekund przewagi.
Jasińska (Cronos Casa Dorada) zajmuje po pięciu etapach 100. lokatę ze stratą 48.23.
Giro d'Italia kobiet (Giro Rosa), uważany za najbardziej prestiżowy wyścig etapowy kobiet, składa się z dziewięciu odcinków i zakończy się w sobotę w Motta Montecorvino.
Ubiegłoroczną edycję wygrała van Vleuten przed van der Breggen, a Niewiadoma była piąta.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl, PAP