Giro d'Italia: Simon Yates wycofany z wyścigu po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa - kolarstwo

10/10/2020, 09:00 GMT+2

Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) nie stanie na starcie 8. etapu Giro d'Italia. Zespół kolarza poinformował, że zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i został wycofany z wyścigu. Pozostali kolarze z drużyny jednego z faworytów imprezy mogą kontynuować rywalizację. Relacja sobotniego etapu Giro od godz. 12.25 w Eurosporcie 2 i w Eurosport Playerze.

Simon Yates został wycofany z Giro d'Italia po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa

Z informacji opublikowanych na stronie internetowej drużyny Mitchelton-Scott wynika, że 28-letni Yates po zakończeniu 7. etapu wyścigu miał podwyższoną temperaturę, co wzbudziło niepokój lekarza ekipy. Zespół niezwłocznie poprosił o wykonanie testów na koronawirusa, które potwierdziły zakażenie. Zawodnik został natychmiast odizolowany i będzie bezpiecznie przetransportowany do miejsca, w którym spędzi kwarantannę.
Zespół podkreślił, że Yates czuje się dobrze, a jego objawy są bardzo łagodne.
Pozostali kolarze oraz personel techniczny ekipy również zostali przebadani. Wszyscy otrzymali wyniki negatywne i mogą kontynuować jazdę w wyścigu.

Odpadł kolejny z faworytów

Yates jest kolejnym z kolarzy, którzy przed startem wyścigu byli typowani jako faworyci do zwycięstwa w Giro d'Italia. W wypadku przed startem 3. etapu mocno ucierpiał Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), który wprawdzie ukończył etap, ale szczegółowe badania ujawniły pęknięcie kości miednicy i Brytyjczyk nie stanął na starcie kolejnego odcinka. Wcześniej zostało z wyścigów wycofanych dwóch liczących się w walce kolarzy Astany: Miguel Angel Lopez i Aleksander Własow. Pierwszy z nich uległ wypadkowi na otwierającym wyścig etapie jazdy na czas, drugi wycofał się z powodu problemów żołądkowych.
Simon Yates przed wycofaniem się z wyścigu zajmował 21. miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do lidera blisko 4 minuty. Większość strat poniósł na trasie 3. etapu, kończącego się 18-kilometrowym podjazdem na Etnę. Dwa tygodnie wcześniej wygrał wyścig Tirreno-Adriatico, traktowany jako najważniejszy sprawdzian przez Corsa Rosa.
Ósmy etap Giro d'Italia mierzyć będzie 200 km i prowadzić pagórkowatą trasą z Giovinazzo do Vieste.
Początek transmisji o godz. 12:25 w Eurosporcie 2 i w Eurosport Playerze.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, greenedgecycling.com