Giro d'Italia. Obrońca tytułu Tao Geoghegan Hart nie planuje startu w tegorocznej edycji

04/02/2021, 13:37 GMT+1

Tao Geoghegan Hart, który wygrał ostatnią edycję Giro d'Italia, wyznał, że w roku 2021 nie wystartuje w tym słynnym włoskim wyścigu. Brytyjski kolarz planuje skupić się na innych celach. Do głównych należą Tour de France i igrzyska olimpijskie w Tokio.

Tao Geoghegan Hart

Hart zapewnił sobie zwycięstwo w Italii na ostatnim etapie, czyli jeździe indywidualnej na czas. Teraz na łamach "Daily Telegraph" zawodnik Ineos Grenadiers przyznał, że stawia przed sobą nowe wyzwania.
- Uwielbiam ścigać się we Włoszech. Wspaniale byłoby wrócić na Giro z numerem jeden na koszulce, ale skoncentruję się na nowych wyścigach - przyznał Brytyjczyk.

Teraz Tour de France?

W Giro 2020 za Hartem uplasowali się Australijczyk Jai Hindley i Holender Wilco Kelderman. Rafał Majka zajął 12. miejsce.
- Mam 25 lat i nigdy wcześniej nie startowałem w Tour de France. Widzieliśmy w ostatnich latach, że byli kolarze, którzy wygrali podczas pierwszego lub drugiego występu – dodał.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Giro d'Italia znalazło się za to w planach startowych innego kolarza Ineos-Grenadiers Egana Bernala. Kolumbijczyk miał startować w tym wyścigu już w 2019 roku, ale niedługo przed startem złamał obojczyk. Zamiast we Włoszech, dwa miesiące później wystartował w Tour de France, który wygrał jako jeden z najmłodszych kolarzy w historii. Miał wówczas 22 lata.
Organizatorzy Giro d'Italia w najbliższych dniach mają ujawnić planowaną trasę wyścigu. Na razie wiadomo, że wyścig rozpocznie się 8 maja w Turynie etapem jazdy indywidualnej na czas. Znany jest także przebieg dwóch kolejnych odcinków, stanowiących tzw. "Grande Partenza" ("Wielki Start").

“Wielka Pętla” planowana jest w dniach 26 czerwca - 18 lipca, a igrzyska w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia.