Etoile de Besseges 2021: Filippo Ganna wygrał 4. etap wyścigu - kolarstwo

07/02/2021, 05:45 GMT+1

Włoski kolarz Filippo Ganna (Ineos-Grenadiers) zwyciężył na przedostatnim etapie inaugurującego sezon wyścigu Etoile de Besseges. Reprezentujący tę samą ekipę Michał Kwiatkowski utrzymał 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Belg Tim Wellens (Lotto-Soudal).

Filippo Ganna

Ganna, mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, zwyciężył po ataku przypominającym jego pamiętną akcję z ubiegłorocznego Giro d'Italia. Podobnie jak na 5. odcinku włoskiego wyścigu, w rozgrywanej we francuskiej Oksytanii imprezie zabrał się w kilkuosobowy odjazd. I tak samo jak przed kilkoma miesiącami w pewnym momencie zaatakował i samotnie ruszył w stronę mety.

Ostatecznie o 17 sekund wyprzedził zasadniczą grupę z wszystkimi liczącymi się zawodnikami.
Drugi na mecie zameldował się Francuz Christophe Laporte (Cofidis). Tuż za nim finiszowali Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) oraz mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet (AG2R-Citroen). Kwiatkowski zajął na sobotnim odcinku 19. miejsce.

Bez zmian w klasyfikacji

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Wellens wyprzedza o 44 sekundy swojego rodaka Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo), o 46 Duńczyka Madsa Wuertza (Israel Start-Up Nation) oraz o 48 Kwiatkowskiego.
Obsada pięcioetapowego wyścigu jest bardzo silna, ponieważ z powodu pandemii odwołano zaplanowane w tym czasie inne zawody, m.in. Dookoła Walencji. Dla większości kolarzy, w tym dla Kwiatkowskiego, jest to otwarcie sezonu. Rywalizacja zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Ales (10,7 km).
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP