Dookoła Walencji 2021: wyniki i relacja z 3. etapu wyścigu kolarskiego

16/04/2021, 14:27 GMT+2

Hiszpan Enric Mas (Movistar) wygrał 3. etap i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Walencji. Na ostatnich metrach finałowego podjazdu pokonał Francuzów Victora Lafaya (Cofidis) i Eliego Gesberta (Arkea Samsic). Transmisje z wyścigu w Eurosporcie i w Eurosport Playerze.

Enric Mas wygrał 3. etap i został liderem wyścigu Dookoła Walencji

Najtrudniejszy etap wyścigu wokół hiszpańskiej prowincji Walencja mierzył 165 km, a na jego trasie czekało na kolarzy kilka niezbyt długich, ale wymagających podjazdów.
Konieczność zachowania sił do ostatniego z nich powodowała, że peleton początkowo niechętnie odpuszczał ucieczki. Pierwszy skuteczny odjazd rozpoczął się dopiero po przejechaniu prawie połowy trasy, ale kilkunastoosobowa grupa zyskała nad główną grupą niewielką przewagę i z biegiem czasu kolejni kolarze rezygnowali z jazdy na czele wyścigu. Po kilkudziesięciu kilometrach ucieczka została całkowicie skasowana.
Na przedostatnim podjeździe problemy z utrzymaniem tempa czołówki miał dotychczasowy lider wyścigu Miles Scotson (Groupama-FDJ). Australijczyk stracił sporo sił i kilkanaście sekund, a po chwili całą wypracowaną na pierwszym etapie przewagę.

Wyczekał do ostatniej chwili

Ostatni, 7,5-kilometrowy podjazd na szczyt Alto de la Reina rozpoczęła grupka dziewięciu kolarzy. Jako pierwszy zaatakował Nelson Oliveira (Movistar), ale Portugalczyk został szybko doścignięty przez zawodników innych hiszpańskich ekip Cofidis i Euskaltel-Euskadi, które najwyraźniej postawiły sobie za cel objęcie prowadzenia w wyścigu.
W ich plany wmieszał się Gesbert, a po chwili również Mas, który najpierw bezskutecznie spróbował samotnego ataku, ale postrzymany wyczekał do ostatnich metrów, by tam ruszyć po zwycięstwo na etapie i objęcie prowadzenia w wyścigu.

W sobotę na uczestników imprezy czeka ponad 14-kilometrowa jazda indywidualna na czas, a losy całego wyścigu rozstrzygną się w niedzielę na krótkim, zaledwie 92-kilometrowym etapie do Walencji.
Transmisje z wyścigu w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze. Początek w sobotę od godz. 14:00, w niedzielę od 17:15.
Autor: macz/łup / Źródło: eurosport.pl