Dookoła Katalonii 2023: wyniki i relacja z 6. etapu wyścigu - kolarstwo

25/03/2023, 19:21 GMT+1

Australijczyk Kaden Groves z ekipy Alpecin-Deceuninck w sobotę zwyciężył po finiszu z peletonu na przedostatnim, 6. etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Katalonii. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Słoweniec Primoż Roglicz (Jumbo-Visma), który tego dnia dojechał do mety na 9. miejscu.

Kaden Groves wygrał 6. etap wyścigu Dookoła Katalonii

Groves wcześniej był już najszybszy również na czwartym odcinku w Sabadell.
W sobotę, podobnie jak dwa dni wcześniej, Australijczyk wyprzedził na finiszu Francuza Bryana Coquarda (Cofidis). Trzeci linię mety minął Holender Ide Schelling (Bora-Hansgrohe).
Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 27. miejsce, a Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) nie stanął na starcie w Martorell.

Roglicz zachował przewagę nad Evenepoelem

Przedostatni etap nie przyniósł zmian w czołówce klasyfikacji wyścigu pomiędzy walczącymi o zwycięstwo Rogliczem i mistrzem świata Remco Evenepoelem (Soudal Quick-Step), choć młody Belg był bardzo aktywny, chcąc odrobić 10-sekundową stratę do lidera. 25 km przed metą razem odjechali od peletonu, ale Słoweniec odmówił współpracy, a wyraźnie zirytowany Evenepoel zrezygnował z ucieczki 9 km przed finiszem.
Wyścig zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w Barcelonie, podczas którego kolarze będą sześciokrotnie wspinać się na Montjuic.