Cro Race 2021: wyniki i relacja z 1. etapu wyścigu - kolarstwo

28/09/2021, 16:24 GMT+2

Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious) wygrał pierwszy etap wyścigu dookoła Chorwacji. W sprinterskim finiszu pokonał Holendra Olava Koojia (Jumbo-Visma) i Norwega Kristoffera Halvorsena (Uno-X). Na najdłuższym etapie wyścigu bardzo aktywnie jechali polscy kolarze.

Phil Bauhaus wygrał 1. etap wyścigu dookoła Chorwacji

Aż 237 kilometrów mierzył pierwszy z sześciu etapów wyścigu dookoła Chorwacji. Większość tego najdłuższego odcinka wyścigu z Osijeku do Varazdinu spędziło w ucieczce dwóch polskich kolarzy: Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) i Paweł Franczak (Voster ATS).
W pewnym momencie, przed jedynym na trasie etapu wzniesieniem, Bogusławski zdecydował się na samotny atak. Górską premię osiągnął jako pierwszy, czym zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego górala.
Około 30 km przed metą peleton gwałtownie przyspieszył, a kilka chwil później ucieczka została zlikwidowana.

Peleton nie pozwolił na kolejny atak

Kilkanaście kilometrów przed metą kolejnego ataku spróbowało dwóch zawodników ekipy Euskaltel-Euskadi. Prowadzili przez blisko 10 km, ale ich akcja też została zakończona przez kolarzy z grupy zasadniczej.
Na prowadzącą ulicami Varazdinu rundę wjechał cały peleton. Przez dłuższą chwilę blisko czoła grupy trzymał się mistrz Polski Maciej Paterski, ale finisz rozegrali między sobą kolarze z grup najwyższej dywizji World Tour. Najszybszy na mecie był Bauhaus, dla którego było to siódme w tym sezonie etapowe zwycięstwo. Poprzednio był najszybszy na 1. etapie Tour de Pologne.
Niemiecki kolarz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu dookoła Chorwacji i na starcie kolejnego odcinka stanie w koszulce lidera wyścigu.
Transmisja z 2. etapu wyścigu w środę od godz. 15:00 w Eurosporcie 1 i w Player.pl
Autor: macz/TG / Źródło: eurosport.pl