Ceratizit Challenge by La Vuelta 2021 - wyniki, Katarzyna Niewiadoma szósta w klasyfikacji generalnej wyścigu

05/09/2021, 15:25 GMT+2

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing) była siódma na ostatnim, 4. etapie wyścigu kolarskiego Ceratizit Challenge by La Vuelta. Polka w klasyfikacji generalnej zajęła szóstą lokatę. Triumfowała Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar).

Katarzyna Niewiadoma

Ostaniego dnia imprezy zawodniczki miały do pokonania trasę o długości 107 kilometrów prowadzącą z As Pontes do Santiago de Compostela.
Na finiszu najszybsza okazała się Belgijka Lotte Kopecky (Liv Racing), która minimalnie wypredziła Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo). Trzecia na mecie była Brytyjka Anna Henderson (Jumbo-Visma). Siódme miejsce ze stratą 6 sekund do zwyciężczyni zajęła Niewiadoma.

Dominacja Van Vleuten

W klasyfikacji generalnej najlepsza była dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio. Van Vleuten wypracowała 1:34 minuty przewagi nad Szwajcarką Marion Reusser (Ale BTC Ljubljana) oraz 3:12 nad jej rodaczką Elisą Chabbey (Canyon-SRAM).
Niewiadoma została sklasyfikowana na szóstej pozycji ze stratą 4:04. Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Women Cycling Team) na metę ostatniego etapu przyjechała na 71. miejscu - 7:49 po zwyciężczyni i w generalce uplasowała się na 78. pozycji przeszło 40-minut za Holenderką.
Dwie poprzednie edycje Vuelta a Espana kobiet, imprezy rozgrywanej od 2015 roku, wygrała Niemka Lisa Brennauer.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP