Benelux Tour 2021. Sonny Colbrelli wygrał wyścig. Matej Mohoricz siódmy etap - Kolarstwo

05/09/2021, 16:53 GMT+2

Słoweniec Matej Mohoricz (Bahrain Victorious) wygrał siódmy etap wyścigu Benelux Tour. Drugi na mecie, ze stratą 11 sekund, zameldował się Włoch Sonny Colbrelli (Bahrain Victorious) i to on został triumfatorem całej imprezy.

Trasa ostatniego odcinka z Namur do Geraardsbergen (178,9 km) była mocno pofałdowana.
Mohoricz był najaktywniejszym kolarzem drugiej części etapu. Najpierw znalazł się w odjeździe z Kasprem Asgreenem (Deceuninck-QuickStep), Victorem Campenaertsem (Qhubeka NextHash) i Brandonem McNulty'm (UAE Team Emirates), by na przedostatnim podjeździe dnia - Muur van Geraardsbergen – zaatakować w pojedynkę.

Perfekcyjny plan grupy Bahrain Victorious

Samotna akcja na ostatnich 25 km dała mu zwycięstwo etapowe, ale nie triumf w klasyfikacji generalnej. Kolega z jego zespołu – Colbrelli – nie opadł z sił, do samego końca mocno pracując w grupie pościgowej.
Na mecie Włoch stracił do Słoweńca 11 sekund, a przed siódmym odcinkiem wyprzedzał go w "generalce" o 51.
- Wiedzieliśmy, że razem stanowimy siłę. Trochę inaczej rozegraliśmy ten etap. Nie chcieliśmy bronić przewagi Sonny'ego dyktując mocne tempo. Planowaliśmy sprowokować innych do ataku, bym mógł pojechać z nimi w odjazd. Dzięki temu to inni musieli gonić w peletonie – powiedział po etapie Mohoricz.
Trzeci linię mety minął w niedzielę Holender Tom Dumoulin (Jumbo-Visma).
Podium klasyfikacji końcowej zamknął Campenaerts.