Ranking WTA na 29 sierpnia, które miejsce zajmuje Iga Świątek? Magda Linette? Pozycje Polek - tenis

29/08/2021, 11:42 GMT+2

Iga Świątek utrzymała miejsce w rankingu WTA. Awans w czołówce zanotowała jedynie Ukrainka Jelina Switolina, która przesunęła się o jedną pozycję. Liderką wciąż pozostaje Australijka Ashleigh Barty.

Polka wciąż plasuje się na ósmej pozycji. W czołowej dziesiątce światowego rankingu doszło tylko do jednej zmiany. Switolina awansowała na piąte miejsce, wyprzedzając Amerykankę Sofię Kenin.
To efekt jej znakomitej postawy w ostatnim tygodniu. Tuż przed rozpoczynającym się 30 sierpnia wielkoszlemowym US Open Switolina zwyciężyła w turnieju WTA w Chicago. W finale pokonała Alize Cornet 7:5, 6:4.

Awans Linette

Z kolei w imprezie WTA w Cleveland najlepsza była Estonka Anett Kontaveit. W najnowszym notowaniu rankingu awansowała z 30. na 28. miejsce.
W półfinale tych zawodów Magda Linette przegrała z Rumunką Iriną-Camelią Begu 6:7 (5-7), 2:6. To nie przeszkodziło drugiej polskiej rakiecie w awansie. Z 51. przesunęła się na 48. miejsce.
W rankingu "Race to Shenzhen", który uwzględnia tylko tegoroczne wyniki i wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Final - Świątek jest piąta. Na czele Barty, a za nią Czeszka Barbora Krejcikova, Białorusinka Aryna Sabalenka i Czeszka Karolina Pliskova.