Mistrzostwa świata w pływaniu 2019. Węgry rekordowo wysoko pokonały Koreę Płd. w piłce wodnej kobiet

15/07/2019, 12:18 GMT+2

Powołane do reprezentacji zostały miesiąc temu, doświadczenia w piłce wodnej nie mają zatem nic a nic. Pierwszego gola w mistrzostwach świata straciły już w 12. sekundzie meczu, by do własnej siatki sięgać potem raz za razem. Koreanki przegrały z Węgierkami 0:64. - Były większe i mocniejsze, niż się spodziewałyśmy - przyznała przedstawicielka pokonanych Song Ye-seo.

Organizację mistrzostw w pływaniu - w tym i w piłce wodnej kobiet - przyznano południowokoreańskiemu Gwangju. Miejsce w turnieju przypadło zatem reprezentacji tego kraju. Problem w tym, że ta nie istniała. Miesiąc temu powołania wysłano do byłych już zawodniczek, ale w pływaniu, tym bez piłki.
Na porażkę w starciu z Węgrami, czyli potęgą w tej specjalności, panie były skazane. Szans nie miały absolutnie żadnych.

"W następnym spotkaniu pójdzie nam lepiej"

Mecz składa się z czterech ośmiominutowych kwart, w niedzielę padały zatem dwa gole na minutę. Piłka latała nad bezradnymi Koreankami, ich bramkarka dała radę odbić jedynie trzy rzuty.
- Już po wszystkim powiedziałyśmy sobie, że w następnym spotkaniu pójdzie nam lepiej - mówiła Song Ye-seo. - To był zaszczyt zagrać przeciwko zespołowi, który znałyśmy tylko z internetu - dodała.
Do tej pory najwyższą porażką w MŚ była ta z roku 1994, kiedy Chorwacja - w turnieju męskim - odprawiła Nową Zelandię 38:1.

W Gwangju, także w niedzielę, Holenderki wygrały z ekipą RPA 33:0.
Autor: rk/kwoj / Źródło: france24.com, koreaherald.com