Mistrzostwa świata w darcie 2021: Krzysztof Ratajski - Stephan Bunting - wynik meczu i relacja

02/01/2021, 07:38 GMT+1

Krzysztof Ratajski w piątek obchodził 44. urodziny, ale nie zrobił sobie w Londynie wspaniałego prezentu. W ćwierćfinale mistrzostw świata w darcie Polak przegrał z Anglikiem Stephenem Buntingiem 3:5. Może być jednak z siebie dumny.

Ratajski w słynnej hali Alexandra Palace od początku prezentował się znakomicie. Bez trudu przeszedł dwie rundy, a w walce o ćwierćfinał stoczył pasjonującą walkę z Niemcem Gabrielem Clemensem.
Zwyciężył za dziesiątą lotką. Wcześniej rywal miał aż siedem szans na zwycięstwo.

Niesamowity start Buntinga

W Nowy Rok pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej darter był lekkim faworytem w starciu z Stephenem Buntingiem. Anglik jednak zaczął bardzo mocno. Szybko wypracował prowadzenie w setach 2:0.
Po kilkudziesięciu minutach, w starciu toczonym do pięciu zdobytych setów Ratajski, przegrywał już 1:4.
Wtedy jednak 44-letni Polak zdecydowanie się poprawił. Wygrał dwa kolejne sety i złapał kontakt z rywalem. Ósma partia okazała się jednak ostatnią. Anglik w kluczowych momentach pokazał klasę. Jednocześnie wywalczył pierwszy w karierze awans do półfinału mistrzostw świata.
- To piękna sprawa. Nie miałem łatwej drogi do półfinału. Krzysztof w dniu urodzin był niezwykle zdeterminowany. Wiedziałem, że w każdym momencie może się podnieść - powiedział po meczu Bunting.
Ratajski przed rokiem znalazł się w czołowej "32" mistrzostw świata, teraz wygrał już dwa mecze więcej, awansując do ćwierćfinału.
W federacji Professional Darts Corporation (PDC), w której gra od 2018 roku, wygrał siedem zawodowych turniejów.
Miejsce Ratajskiego w najlepszej ósemce mistrzostw to największy sukces w historii polskiego darta.
Wynik ćwierćfinału mistrzostw świata PDC:
Krzysztof Ratajski (15., Polska) - Stephan Bunting (26., Anglia) 3:5 (1-3, 0-3, 2-3, 3-2, 2-3, 3-1, 3-1, 0-3)