Pierwszy finał mistrzostw świata i od razu medal dla Polski. Potem tylko lepiej

18/09/2021, 11:10 GMT+2

Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto wywalczyły brązowy medal w rywalizacji na 200 metrów, a kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zdobyli srebro w olimpijskiej konkurencji C2 1000 metrów podczas mistrzostwach świata w kajakarstwie w Kopenhadze. Również wicemistrzami świata zostali kanadyjkarze rywalizujący w czwórkach.

Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyły brąz mistrzostw świata

Reprezentantki Polski nie kazały długo czekać na sukces, bowiem konkurencja K2 na 200 metrów była pierwszą, w której przyznano medale podczas kajakarskich mistrzostw świata w Kopenhadze.
Najszybsze były Rosjanki - Kristina Kownir i Anastazja Dołgowa - z czasem 37.41 s, a drugie linię mety przekroczyły Węgierki - Blanka Kiss i Anna Lucz (37.65 s).
Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto zdobyły brązowy medal tracąc do drugich węgierek jedynie dwie setne sekundy (37.67 s).
Kolejne miejsca zajęły Białorusinki i Włoszki.

Piękny czas dla Polki

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej, 5 września Kołodziejczyk wywalczyła dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata i to w jedyne 49 minut.
Mimo otrzymanego powołania na igrzyska olimpijskie w Tokio, w konsekwencji upadku na rowerze i złamania ręki w Japonii nie wystartowała.
Dominika Putto po raz pierwszy stanęła na podium mistrzostw świata seniorek. Kołodziejczyk miała już w dorobku brązowe medale z tej imprezy - w latach 2018 i 2019 w K4.

Srebro kanadyjkarzy

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zdobyli w Kopenhadze srebrny medal mistrzostw świata w olimpijskiej konkurencji C2 1000 m. Zwyciężyli Rosjanie, a trzecie miejsce zajęli Kubańczycy.
Polska osada do triumfatorów straciła 1,55 sekundy.
Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak ze srebrem MŚ

Czwórka również ze srebrem

Krótko po sukcesie Głazunowa i Barniaka miejsce na podium zapewnili sobie też ich koledzy w rywalizacji czwórek. Wicemistrzami świata zostali Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski i Norman Zezula.
Polacy przegrali tylko z osadą Ukrainy o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl, PAP