Duety na medal. Złoto dla Nai i Puławskiej, brąz Walczak oraz Szczerbińskiej

20/08/2022, 11:53 GMT+2

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zdobyły brązowy medal w konkurencji C2 500 m.

Karolina Naja i Anna Puławska ze złotym medalem w K2 500 m

Naja i Puławska to polska eksportowa dwójka, która odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. W rywalizacji K2 500 m Polki tirumfowały. Drugie były Belgijki, a trzecie miejsce zajęły Niemki.
To kolejny medal wywalczony przez polską reprezentacją w Monachium. W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m.
Naja i Puławska powalczą jeszcze o medal w czwórce na 500 m, a Puławska dodatkowo wystąpi w finale jedynek na tym samym dystansie.
Naja i Puławska na igrzyskach olimpijskich w Tokio wywalczyły srebrny medal w tej konkurencji.

Wzięły przykład

Julia Walczak oraz Sylwia Szczerbińska poszły w ślady koleżanek i zdobyły w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Triumfowały Ukrainki przed Węgierkami. To trzeci medal imprezy dla Biało-Czerwonych.