Igrzyska paraolimpijskie Tokio 2021: Rafał Czuper ze srebrnym medalem w tenisie stołowym

30/08/2021, 07:48 GMT+2

Rafał Czuper wywalczył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym (klasa 2). W wyrównanym finale uległ Francuzowi Fabienowi Lamiraut, przegrywając ostatecznie 2:3. Medal Czupera jest 12. krążkiem zdobytym przez polskich paraolimpijczyków w Tokio.

Rafał Czuper

Pierwszy set zupełnie nie poszedł po myśli polskiego pingpongisty. Popełnił sporo błędów i przegrał 6:11. Ale już druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Czuper częściej wychodził na prowadzenie i to Lamiraut musiał gonić wynik. W długiej walce punkt za punkt lepszy okazał się Polak, który wynikiem 14:12 doprowadził do wyrównania.
W trzecim secie gra ponownie zaczęła przypominać początek spotkania. Francuz wygrał partię 11:5, ale chwilę później znów musiał się bronić przed trudnymi zagraniami Czupera. Po wygranym przez Polaka 11:7 secie o medalu zdecydować musiała piąta partia.

Zacięty decider

Okazała się najbardziej zaciętą w całym finale. Na prowadzeniu był przez cały czas Lamiraut, ale Czuper wytrwale walczył o każdy punkt, nie pozwalając Francuzowi na wypracowanie większej przewagi.
Mistrz paraolimpijski z Rio w ostatniej partii okazał się jednak nieznacznie lepszy od Polaka. Wygrał 11:9, sięgając po drugi z rzędu złoty medal.

12. medal polskich paraolimpijczyków

Srebro Czupera jest 12. medalem wywalczonym w Tokio przez polskich paraolimpijczyków. Dotychczas Polacy zdobyli trzy złote, trzy srebrne i sześć brązowych krążków. W klasyfikacji medalowej na sześć dni przez zakończeniem imprezy Polska zajmuje 17. miejsce.
Igrzyska paraolimpijskie potrwają do 5 września.
Autor: macz/TG / Źródło: eurosport.pl / Goal.com