24h Le Mans: z którego pola wystartuje zespół Roberta Kubicy? Wyniki sesji hyperpole

10/06/2022, 04:24 GMT+2

Robert Kubica nie wyjechał na tor w czwartkowej sesji hyperpole, w której kierowcy rywalizowali o czołowej pozycje startowe w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Prema Orlen Team reprezentował Szwajcar Louis Deletraz, który zajął 5. miejsce w klasie LMP2. Pole position wywalczył Nowozelandczyk Brendon Hartley prowadzący Toyotę z numerem 8 (klasa Hypercars).

Robert Kubica ściga się w załodze Prema Orlen Team

Kwalifikacje do tegorocznej edycji tego legendarnego wyścigu rozpoczęły się w środę. Po sześć najlepszych ekip z każdej klasy awansowało wówczas do finałowej fazy, czyli sesji hyperpole. Zespół Prema Orlen przedarł się do niej z szóstego miejsca w LMP2.
W czwartek Deletraz poprawił nieco pozycję startową tej załogi, kończąc z lepszym czasem niż Alex Lynn z ekipy United Autosports USA. W tej klasie najszybszy był Robin Frijns z WRT. Kierowca Premy Orlen Team stracił do niego aż 2,721 sekundy. Deletraz co prawda miał znacznie szybszy przejazd od tego, który został mu zaliczony, ale ściął zakręt i sędziowie anulowali jego najlepszy rezultat.
W hyperpole dwie czołowe lokaty zajęły załogi Toyota Gazoo Racing. Triumfował Hartley prowadzący auto nr 8, a drugi czas wykręcił Japończyk Kamui Kobayashi prowadzący Toyotę nr 7. Największą presję wywierał na nich Nicolas Lapierre z zespołu Alpine, ale ostatecznie Francuz musiał zadowolić się trzecią lokatą.
Wyścig 24h Le Mans wystartuje w sobotę o godzinie 16:00, ale do Eurosportu 1 zapraszamy już od 15. Całą rywalizację na słynnym torze bez przerw reklamowych można śledzić w Eurosporcie Extra w Playerze.