Igrzyska Europejskie: Złoty medal Klaudii Breś w strzelectwie sportowym

22/06/2023, 17:32 GMT+2

Igrzyska Europejskie przynoszą kolejny sukces w polskim sporcie. Złoty medal w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny zdobyła Klaudia Breś.

Iveta Miculycova złotą medalistką igrzysk europejskich 2023

W finale zawodów odbywających się we Wrocławiu Polka pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski.
Już w klasyfikacjach Breś zajmując drugie miejsce dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego pojedynku.
Polka lepiej spisała się w wojnie nerwów i zwyciężyła 17:13. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Ołena Kostewycz.
Oficjalnie gospodarzem Igrzysk Europejskich jest Kraków, ale ze względu na liczbę dyscyplin sportowcy będą rywalizować w czterech województwach. To trzecia edycja imprezy - poprzednio organizowano ją w Baku (2015 rok) i Mińsku (2019).