Polscy hokeiści zrobili pierwszy krok w stronę igrzysk olimpijskich

Akt. 08/02/2024, 22:05 GMT+1

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie w czwartek pokonali w Sosnowcu Estonię 4:0 w turnieju prekwalifikacyjnym do zimowych igrzysk olimpijskich Mediolan-Cortina d'Ampezzo 2026. W kolejnych dniach Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze z Ukrainą oraz Koreą Południową.

Polska-Japonia w MŚ dywizji 1B w hokeju na lodzie

- Potrzebujemy trzech wygranych, inny wynik będzie porażką. Naszym zadaniem jest awans do głównych kwalifikacji. A tam celem będzie walka do końca o udział w igrzyskach - mówił przed rozpoczęciem tej rywalizacji kapitan Polaków Krystian Dziubiński.
Do sierpniowych głównych eliminacji awansują tylko zwycięzcy turniejów prekwalifikacyjnych.
W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 drużyn. Gospodarz Włochy, osiem zespołów, które są sklasyfikowane najwyżej w światowym rankingu oraz trzy wyłonione w kwalifikacjach.

Pierwszy krok wykonany

Polscy hokeiści już w poniedziałkowym sparingu z Koreą Południową zaznaczyli swoje aspiracje, pokonując rywali w Sosnowcu 6:0.
W czwartek potwierdzili je już w walce o punkty, nie dając większych szans Estończykom. Polacy od początku meczu przeważali nad ekipą gości, lecz w pierwszej tercji nie zdołali przypieczętować tego żadnym trafieniem. W drugiej znaleźli jednak wreszcie sposób na bramkarza rywali i to dwukrotnie. Prowadzenie Biało-Czerwonym dał Filip Komorski, a kilka minut później wynik podwyższył Mateusz Michalski.
Taki rezultat nie dawał nam jeszcze zbyt dużego komfortu, ale już na początku trzeciej tercji na 3:0 trafił Dominik Paś. Reprezentanci Estonii mimo solidnej postawy nie byli w stanie na to odpowiedzieć. W ostatnich sekundach dobił ich jeszcze Jakub Wanacki.

Reprezentacja Polski w hokeju

Teoretycznie najtrudniejszy test czeka Polaków w piątek, kiedy zmierzą się z Ukrainą. Na zakończenie turnieju w Sosnowcu podejmą Koreę Południową.
Przypomnijmy, że w maju Biało-Czerwoni po 22-letniej przerwie wystąpią w mistrzostwach świata elity, które będą rozgrywane w Czechach. Ich grupowymi rywalami w Ostrawie będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, Stany Zjednoczone, Niemcy i Kazachstan.