Formuła E. Sobotni wyścig w Dżakarcie: wyniki i relacja - Formuła E

04/06/2022, 11:58 GMT+2

Mitch Evans (Jaguar TCS Racing) wygrał sobotni wyścig o E-Prix Dżakarty. Nowozelandczyk na mecie był szybszy od Francuza Jeana-Erica Vergne (DS TECHEETAH) oraz Szwajcara Edoardo Mortary (Rokit Venturi). Liderem klasyfikacji generalnej został Stoffel Vandoorne (Mercedes-EQ Formula E Team).

Z pole position do wyścigu ruszał Vergne. Przez długi czas wydawało się, że 32-latek nie będzie miał większych problemów z dowiezieniem prowadzenia do mety. Na jednym z okrążeń popełnił jednak kosztowny błąd, z którego bezlitośnie skorzystał Evans.
Po minięciu Francuza Nowozelandczyk pewnie pomknął po zwycięstwo, już trzecie w sezonie 2022.
Drugą lokatę zajął Vergne, a trzeci był Mortara.
- To był bardzo trudny wyścig. Pogoda mocno dała nam się we znaki, ale klimat jest jaki jest. Cieszę się, że wygrałem, bo dzięki temu będą emocje w klasyfikacji generalnej - powiedział po zwycięstwie Evans.

Zacięta walka o mistrzostwo

Liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw Formuły E jest Vandoorne, który w sobotę był piąty. Belg zgromadził na swoim koncie 121 punktów, o pięć oczek wyprzedza Vergne'a, a o siedem Mortarę.
Do końca sezonu pozostało siedem wyścigów, a najbliższy odbędzie się 2 lipca w Marrakeszu. Transmisja w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl