Dłuższe wyścigi w Formule E? Zarządzanie energią zyska na znaczeniu
Elektryczne ściganie. Formuła E
Video: tvn24 Elektryczne ściganie. Formuła E12.07 | Pędzą przez środek miasta, nie płacą mandatów i nie zużywają paliwa. Do tego wszystko dzieje się w ciszy, bo to bolidy na prąd. Formuła E wjeżdża do Nowego Jorku. W weekend odbywa się tam finał sezonu wyścigów elektrycznych pojazdów.zobacz więcej wideo »Formuła E. Finał sezonu w Nowym Jorku
Video: tvn24 Formuła E. Finał sezonu w Nowym Jorku15.07 | Wyścigi Formuły E cieszą się coraz większą popularnością. - Chcemy pokazać zalety elektrycznych samochodów, by kojarzyły się z przyjemną jazdą i świetnymi wynikami - przyznał w rozmowie TVN24 Alexander Sims, kierowca wyścigowy zespołu BMW i Andretti Motorsport.zobacz więcej wideo »Formuła E: wyjaśniamy Fanboost
Video: Eurosport Formuła E: wyjaśniamy FanboostNa czym polega. jak działa i komu przydzielany jest "fanboost" w Formule E? Wszystkiego dowiesz się z tego materiału. Cały sezon Formuły E na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.zobacz więcej wideo »Formuła E: wyjaśniamy system punktowy
Video: Eurosport Formuła E: wyjaśniamy system punktowyStandardowo w Formule E zwycięzca wyścigu dostaje najwięcej punktów, ale są także inne rzeczy, za które można uzyskać bonusy.zobacz więcej wideo »
Alberto Longo, współzałożyciel i zastępca dyrektora generalnego Formuły E, ujawnił, że w przyszłym sezonie czas wyścigów elektrycznej serii może zostać wydłużony. W ten sposób organizatorzy chcieliby zwiększyć znaczenie odpowiedniego zarządzania akumulatorami w samochodach Gen2.
Kilka tygodni temu wyścigami w Nowym Jorku zakończono sezon 2018/2019. Po raz pierwszy w Formule E rywalizowano w nim nie w oparciu o ustaloną liczbę okrążeń, którą kierowcy mieli do pokonania, a limit czasowy (wyścigi trwały 45 minut + jedno okrążenie).
Wiadomo, że w szóstym sezonie elektrycznej serii, który rozpocznie się 22 listopada w Arabii Saudyjskiej (Ad Diriyah), system czasowy zostanie utrzymany, ale Alberto Longo nie wykluczył, że czas wyścigów zostanie wydłużony.
Skuteczne zarządzanie energią
- Być może zdecydujemy się trochę przedłużyć rywalizację, aby przywrócić niepewność związaną z zarządzaniem akumulatorem. W końcu zarządzanie energią powinno być kwestią dominującą w naszych mistrzostwach, a ograniczenie zmagań do 45 minut trochę ją minimalizowało – powiedział Longo.
Wprowadzenie wyścigów czasowych zbiegło się w czasie z premierą samochodów Gen2, których akumulatory pozwalają na rywalizowanie bez konieczności wymiany pojazdów, co miało miejsce w przypadku bolidów Gen1.
- Chcieliśmy spróbować konserwatywnego podejścia, a teraz znamy już swoje ograniczenia i możemy podejść do tematu nieco agresywniej – argumentował Longo.
Cały sezon Formuły E można śledzić w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player.