Formuła E 2022: Edoardo Mortara ukarany w e-Prix Nowego Jorku

17/07/2022, 12:36 GMT+2

Edoardo Mortara stracił 5. miejsce w e-Prix Nowego Jorku. Tym samym zmniejszył przewagę w walce o tytuł mistrzowski nad Stoffelem Vandoorne'em do pięciu punktów.

Edoardo Mortara jest wicemistrzem Formuły E

Zwycięzcą sobotniego e-Prix Nowego Jorku, czuli 11. rundy tegorocznych mistrzostw świata Formuły E, został Nick Cassidy (Envision Racing). Wyścigu nie udało się dokończyć z uwagi na ogromny chaos, który zapanował na torze w ostatnich minutach. Bolidy rozbili Cassidy, Lucas di Grassi (ROKiT Venturi Racing) oraz Stoffel Vandorne (Mercedes-EQ).
Ostatecznie zaliczono wyniki z 29. okrążenia, dzięki czemu piąte miejsce zajął jeżdżący w barwach Venturi Edoardo Mortara.

Kara i spadek w klasyfikacji

Jak się okazało, podczas przerwy w wyścigu Mortara przekroczył maksymalną dozwoloną prędkość. Sędziowie zajęli się tym incydentem już po zakończeniu rywalizacji, nakładając na niego pięciosekundową karę.
Tym samym szwajcarski kierowca spadł na dziewiątą pozycję w wyścigu, co oznacza, że zdobył zaledwie trzy punkty do klasyfikacji generalnej.
Mimo straty urzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma 142 punkty i o pięć wyprzedza Vandoorne'a (137). Trzeci jest Jean-Eric Vergne (128).
Kolejna runda Formuły E na nowojorskim torze już w niedzielę. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze od godz. 18:50.
Autor: fira/łup / Źródło: eurosport.pl