Eurosport
Postęp Kubicy
📝
07/05/2010, 15:45 GMT+2
Robert Kubica ukończył drugą sesję treningową przed GP Hiszpanii z szóstym czasem. Oznacza to poprawę o jedną lokatę w porównaniu do pierwszego treningu. Bezkonkurencyjny był Sebastian Vettel. Kierowca Red Bulla - z czasem 1:19.965 - ustanowił nowy rekord toru w Barcelonie.
Eurosport
Foto: Eurosport
Robert był jednym z bardziej pracowitych kierowców w tej sesji. 36 przejechanych okrążeń to aż o 14 więcej w porównaniu do pierwszego treningu. Polski kierowca poprawił się nie tylko pod tym względem. Jego czas - 1:21.202 - był dokładnie o sekundę lepszy niż uzyskany przed południem i był szóstym najlepszym w stawce (w pierwszej sesji Kubica był siódmy).
Jeszcze większy postęp zaliczył Sebastian Vettel. Piąty podczas pierwszego treningu Niemiec jako jedyny zszedł poniżej 1:20.000 ustanawiając przy okazji nowy rekord toru (1:19.965). Red Bull miał wyjątkowo dużo powodów do radości bo drugi najlepszy czas miał inny jego kierowca Mark Webber.
Równą formą błysnął Michael Schumacher. Tak jak w pierwszej sesji słynny kierowca Merdedesa ponownie miał trzeci czas.
Słabiej spisał się kolega Kubicy z Renault - Witalij Pietrow. Jako jeden z nielicznych kierowców w stawce Rosjanin miał gorszy czas w porównaniu do pierwszego treningu i został sklasyfikowany dopiero na 16. miejscu.
Jutro na torze w Barcelonie przeprowadzony zostanie trzeci trening (godz. 10) oraz kwalifikacje (14).
Oba te wydarzenia będzie można śledzić w relacji NA ŻYWO w serwisie eurosport.pl. Zapraszamy!
Powiązane tematy
Reklama
Reklama