Grand Prix Bahrajnu - kwalifikacje, wyniki i relacja - Formuła 1

28/11/2020, 16:20 GMT+1

Dwa tygodnie temu zapewnił sobie tytuł mistrza świata Formuły 1, ale Lewis Hamilton nie przestaje zachwycać. Brytyjczyk z teamu Mercedes GP nie tylko wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu, ale też ustanowił rekord toru Sekhir.

Imponujący czas 1.27,264 pozwolił wywalczyć Hamiltonowi dziesiąte pole position w tym sezonie. Z pierwszej pozycji nie startował zaledwie pięć razy.
Drugie miejsce ze stratą 0,289 s zajął partner Hamiltona z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzecie Holender Max Verstappen z Red Bulla - strata 0,414 s.

Dominator kwalifikacji

Hamilton najczęściej w historii mistrzostw świata startował do wyścigu z pierwszej pozycji. W sobotę po raz 98. wywalczył pole position.
Jedyny Polak w historii cyklu Robert Kubica pole position wywalczył raz - w 2008 roku w Bahrajnie. W tym sezonie jest kierowcą testowym i rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen.

Ponownie słabo wypadku obaj koledzy Polaka z zespołu. Odpadli już w pierwszej części kwalifikacji - Włoch Antonio Giovinazzi był 16., a Fin Kimi Raikkonen 17.
Rywalizacja w F1 w sezonie 2020 jest już rozstrzygnięta. Tytuł indywidualnie zdobył Hamilton, jego zespół Mercedes triumfował także w klasyfikacji konstruktorów.
Wyścig o Grand Prix Bahrajnu odbędzie się w niedzielę o godz. 15.10.
Autor: Skrz/twis / Źródło: PAP, eurosport.pl