Formuła 1: wyniki i relacja z wyścigu o Grand Prix Bahrajnu

05/03/2023, 17:48 GMT+1

Max Verstappen zaczął sezon Formuły 1, jak na mistrza przystało. Holender wygrał wyścig o Grand Prix Bahrajnu. Zresztą Red Bulle były nieosiągalne na torze Sakhir, bo drugi był jego kolega z zespołu Sergio Perez. Trzecie - i tu niespodzianka - Fernando Alonso, weteran, przez wielu już skreślony.

Verstappen ruszył z pole position. Wystartował perfekcyjnie, utrzymał prowadzenie i nie oddał go do końca. Na metę wjechał z niemal 12-sekundową przewagą nad drugim Perezem.
Na koniec był tradycyjny szampan, korek w dłoniach Holendra wystrzelił po wyścigu już po raz 36.
Verstappen wygrał pierwszy raz w Bahrajnie, tak pierwszy raz był najszybszy w wyścigu otwierającym sezon.

Alonso wrócił na podium

Alonso w niedzielę nie wygrał, ale czuł się jak zwycięzca. On na podium znalazł się pierwszy raz od dekady! Cieszył się jak dziecko.

- To wspaniały samochód – zachwalał pracę swoich mechaników najstarszy w stawce kierowca, zaliczający wyścig F1 numer 356.
Konia z rzędem temu, kto liczył na 41-letniego Hiszpana, startującego pierwszy raz w maszynie Aston Martina. To nie miało prawa wypalić, twierdzono. A jednak. Pomógł zbieg okoliczności.

Leclerc: zabrakło mocy

Jeszcze 17 kółek przed końcem trzeci był Charles Leclerc z Ferrari, gdy huknął do inżynierów przez radio: - Nie, nie, nie! Zabrakło mocy!
Jego maszyna zwolniła, w końcu się zatrzymała. On przepadł, a Ferrari straciło podium. Honor włoskiego teamu obronił czwarty Carlos Sainz, ale tam liczono na więcej.
Piąty Lewis Hamilton, najlepszy w niedzielę z Mercedesa.
Kolejny wyścig 19 marca - GP Arabii Saudyjskiej.

Autor: twis/łup / Źródło: eurosport.pl