Formuła 1. Valtteri Bottas z Mercedesa wygrał trzeci trening przed Grand Prix Węgier

18/07/2020, 12:36 GMT+2

Fin Valtteri Bottas z zespołu Mercedesa w wysokiej formie. Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 wygrał trzeci trening przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Węgier - trzecią rundą mistrzostw świata. Drugi czas, gorszy o 0,042 s, zanotował sześciokrotny mistrz globu, jego kolega z ekipy Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Bottas przejechał jedno okrążenie w czasie 1.15,437. Trzeci rezultat, słabszy o 0,161 s, miał Meksykanin Sergio Perez z zespołu Racing Point (dawny Force India). Wszyscy trzej mają w swoich bolidach silniki Mercedesa.

Alfa Romeo daleko

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Charles Leclerc z Ferrari - strata 0,344 s, Lance Stroll z Racing Point - 0,596 s i Holender Max Verstappen z Red Bull - 0,647 s.

W czołowej dziesiątce nie było zawodników teamu Alfa Romeo, w którym kierowcą rezerwowym i testowym jest Robert Kubica. Na 18. miejscu znalazł się Włoch Antonio Giovinazzi - strata 2,059 s, a na 19. Fin Kimi Raikkonen - 2,090 s.

Po dwóch wyścigach MŚ Formuły 1 zespół Alfa Romeo ma tylko dwa punkty, wywalczone przez Giovinazziego na inaugurację w GP Austrii. Liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes. Wśród kierowców prowadzi Bottas.

W sobotę o godz. 15 rozpoczną się na Hungaroringu kwalifikacje do niedzielnego wyścigu.
Autor: dasz/po / Źródło: PAP