Formuła 1 - Grand Prix Bahrajnu 2021, wyniki - Fernando Alonso nie ukończył wyścigu. "I tak była dobra zabawa"

29/03/2021, 14:32 GMT+2

Nie było go w tym towarzystwie dwa lata. Wrócił do zespołu, w którym sięgał po sukcesy największe, choć startującego teraz pod inną nazwą i w pierwszym wyścigu sezonu 2021 do mety nie dojechał. - I tak była dobra zabawa - oświadczył Hiszpan Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1.

Po tytuły sięgał dawno temu, nawet bardzo, bo w sezonach 2005 i 2006, kiedy reprezentował barwy ekipy Renault, przemianowanej niedawno na Alpine.
Niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu blisko 40-letni kierowca ukończyć nie zdołał. W jego bolidzie doszło do awarii hamulców i po pokonaniu ponad połowy dystansu z jazdy musiał zrezygnować.

Alonso: koniec z błędami

Nie dramatyzował, nie narzekał.
- Musimy potraktować to jako nauczkę - tłumaczył potem. - Zanim doszło do problemów, wyścig był naprawdę fajny, znalezienie się wśród moich kolegów tam, na torze, to znakomite uczucie. Mieliśmy pecha, ale zabawa i tak była dobra. Z błędami jednak koniec. Nie możemy sobie na nie pozwolić, bo każdy z nich kosztować będzie stratę bezcennych punktów, a widać, że różnice w środku stawki są minimalne. Na Imoli powinno być lepiej - opowiadał.
Na tym włoskim obiekcie w drugim GP sezonu zawodnicy rywalizować będą 18 kwietnia. W tym pierwszym najszybszy był Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który walczy o rekordowy ósmy mistrzowski tytuł.
W połowie lutego jego powrót do F1 stanął pod znakiem zapytania. Został potrącony przez samochód, kiedy jechał rowerem. Na szczęście władze zespołu niebawem poinformowały, że ich zawodnik błyskawicznie wraca do zdrowia i formy.