F1 GP Włoch 2021: wyniki i relacja drugiego treningu. Które miejsce zajął Robert Kubica?

11/09/2021, 11:28 GMT+2

Kierowcy Mercedesa Lewis Hamilton i Valtteri Bottas zdominowali drugi trening przed Grand Prix Włoch. Robert Kubica, reprezentujący barwy Alfa Romeo, zajął szóstą lokatę. W trakcie sesji poważnie swój bolid uszkodził Carlos Sainz z Ferrari.

Drugi raz w tym sezonie - po lipcowym Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone - kierowcy F1 jeżdżą w zmienionej formule. W piątek odbył się tylko jeden trening zamiast dwóch, następnie kwalifikacje do zaplanowanego na następny dzień sprintu (na dystansie 100 km, łącznie 18 okrążeń).

Sainz: trochę jestem obolały

W sobotnie południe zawodnicy ponownie wyjechali na tor Monza, biorąc udział w drugiej sesji treningowej. Największym pechowcem okazał się Sainz, który na niewiele ponad pół godziny przez upływem regulaminowych 60 minut rozbił swoje Ferrari, potężnie uderzając w bandę na jednym z zakrętów.
- Trochę jestem obolały, ale wszystko w porządku - poinformował inżynierów Hiszpan, który o własnych siłach opuścił kokpit.
Na torze pojawiła się czerwona flaga. Trening na kilka minut został przerwany.

Hamilton i Bottas najszybsi

Ostatecznie autorem najszybszego okrążenia był Hamilton - 1:23.246. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Bottas (+0.222 s), a trzecie Max Verstappen z Red Bulla (+0.416 s).
Szósty był Kubica, który uzyskał czas 1:24.280 i był szybszy od drugiego z kierowców Alfy Romeo Antonio Giovinazziego - 1:24.502 (siódma lokata).
Polski kierowca ponownie zastępuje Kimiego Raikkonena, który przed poprzednim wyścigiem - o Grand Prix Holandii - miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W minioną niedzielę na torze w Zandvoort Kubica zajął 15. miejsce. Piątkowych kwalifikacji na Monzie nie może jednak uznać za udane. Zajął w nich 19., przedostatnie miejsce.

Sobotni sprint, który zdecyduje o miejscach na starcie następnego dnia, zaplanowano na godzinę 16.30. Niedzielny wyścig o Grand Prix Włoch rozpocznie się o godz. 15.

Liderem mistrzostw świata jest Verstappen, który ma 224,5 pkt. O trzy mniej zgromadził Hamilton.

Grand Prix Włoch na torze Monza: terminarz

Sobota 11 września:16:30 - Sprint
Niedziela 12 września:15:00 - Wyścig
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl