F1 GP Węgier 2021:wyniki i relacja z wyścigu, kto wygrał? - Formuła 1

01/08/2021, 16:09 GMT+2

Francuz Esteban Ocon z zespołu Alpine sensacyjnie wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Liderem cyklu został obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który zajął trzecie miejsce.

Na drugiej pozycji wyścig ukończył Niemiec Sebastian Vettel z Aston Martina. To także można uznać za spora niespodziankę, bo czterokrotny mistrz świata w ostatnich latach nie narzekał na nadmiar sukcesów.

Pierwsze wygrane w Formule 1

Przed wyścigiem nic nie zapowiadało sensacji. Hamilton wywalczył 101. w karierze pole position. Drugie miejsce ze stratą 0,315 s zajął Fin Valtteri Bottas z Mercedesa, a trzecie lider mistrzostw świata Holender Max Verstappen (Red Bull Racing).
Wszystko zmieniło się jednak już na początku niedzielnego ścigania. Wyścig zaczął się od potężnej kraksy już na pierwszym okrążeniu, którą spowodował Bottas. Do mety dojechało tylko 14 kierowców.
24-letni Ocon odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w F1. To także wielki triumf dla jego teamu. Zespół Alpine, następca teamu Renault, również zanotował pierwszą wygraną.

Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl