F1 GP Monako 2021: kwalifikacje - wyniki i relacja - Formuła 1

22/05/2021, 19:02 GMT+2

Charles Leclerc znakomicie zaprezentował się przed własną publicznością i wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako. Kierowca Ferrari uszkodził bolid, kończąc przedwcześnie kwalifikacje.

Charles Leclerc zdobył pole position przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako

Charles Leclerc uderzył w barierki na 18 sekund przed zakończeniem kwalifikacji.
Jeśli Ferrari zostanie naprawione zgodnie z przepisami, 23-letni kierowca z Monako wystartuje z pola numer 1, ale jeśli konieczna będzie wymiana skrzyni biegów, jego miejsce zajmie Holender Max Verstappen (Red Bull).
Trzeci w kwalifikacjach był Fin Valtteri Bottas (Mercedes), a czwarty - Hiszpan Carlos Sainz Jr. (Ferrari).

Kłopoty lidera cyklu

Dopiero siódmy wynik uzyskał siedmiokrotny mistrz świata i lider klasyfikacji w tym sezonie Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).
Przed poprzednim wyścigiem Formuły 1 - Grand Prix Hiszpanii - Hamilton zdobył wywalczył setne w karierze pole position, co jest absolutnym rekordem w historii mistrzostw świata.