F1 GP Brazylii 2019: wyniki kwalifikacji na żywo i relacja live - Formuła 1

16/11/2019, 19:59 GMT+1

Niespodziewane rozstrzygnięcie w kwalifikacjach do przedostatniego wyścigu sezonu w Formule 1. Pole position przed niedzielnym Grand Prix Brazylii zdobył Max Verstappen. Pewny mistrzowskiego szóstego tytułu w karierze Lewis Hamilton (Mercedes GP) był trzeci. Robert Kubica zajął 19. miejsce.

Za polskim kierowcą Williamsa, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w tempie 1:10.614, znalazł się tylko Hiszpan Carlos Sainz (McLaren), który miał kłopoty z bolidem i nie zaliczył ani jednego kółka.
Poza nimi w pierwszej części kwalifikacji odpadł także m.in. kolega Kubicy z teamu Brytyjczyk George Russell.

Verstappen po raz drugi

Z kolei Verstappen w decydującej, trzeciej części uzyskał czas 1.07.508.

Holender po raz drugi w tym sezonie wygrał kwalifikacje. Obok niego z pierwszej linii ruszy w niedzielę Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari), a z trzeciego pola startowego Hamilton, który już wcześniej zapewnił sobie szósty w karierze tytuł mistrza świata.
Czwarty był Monakijczyk Charles Leclerc (Ferrari), który jednak w niedzielę zostanie cofnięty o dziesięć pozycji z powodu wymiany silnika.

Wyścig w Sao Paulo rozpocznie się o godz. 18.10 czasu polskiego.

Autor: twis, kz / Źródło: PAP