Pięściarze walczą o igrzyska. Pierwsze zwycięstwo Rygielskiej

14/03/2020, 20:46 GMT+1

Mimo obaw związanych z koronawirusem w Londynie rozpoczęły się kwalifikacje do olimpijskiego turnieju bokserskiego. Pierwszego dnia zwycięstwo odniosła Aneta Rygielska, a Jakub Słomiński (52 kg) i Maciej Jóźwik (57 kg) ponieśli porażki.

Rygielska, która jest wicemistrzynią Europy w wyższej kategorii (64 kg), bez żadnych kłopotów pokonała na punkty Rumunkę Cristinę-Paulę Cosmę 5:0. We wtorek w 1/8 finału Polka spotka się z mistrzynią świata z 2018 roku i wicemistrzynią z 2016 Irlandką Kellie Harrington. Lepsza z tej pary będzie już dość blisko Tokio, bowiem przepustki na igrzyska wywalczy sześć pięściarek.

Mężczyźni bez powodzenia

W 1/16 finału bez powodzenia walczyli w sobotę mężczyźni - Słomiński nie był zdolny do rywalizacji w drugiej rundzie walki z Rosjaninem Rasulem Salijewem, a Jóźwik na punkty przegrał 0:5 z Ormianinem Arturem Bazejanem.
W niedzielę, także w 1/16 finału, była wicemistrzyni globu Sandra Kruk (57 kg) zmierzy się z Greczynką Foteini Pleą, Damian Durkacz (63 kg) z urodzonym w Afganistanie, a startującym w barwach Reprezentacji Uchodźców Faridem Walizadehem, Sebastian Wiktorzak (81 kg) z Estończykiem Stivenem Aasem oraz były zawodowy mistrz Europy Mateusz Masternak (91 kg) ze Słowakiem Davidem Michalkiem.
Jeśli Masternak wygra ze Słowakiem, spotka się w 1/8 finału z brązowym medalistą MŚ Bułgarem Radosławem Pantalejewem.
Po rozegraniu eliminacji kontynentalnych, w maju w Paryżu odbędą się światowe kwalifikacje.