Bliźniaczki Kinga i Angelika Mięgoć zrezygnowały z walki w finale mistrzostw Polski - Boks

08/12/2022, 05:04 GMT+1

Czasem nie liczy się wygrana za wszelką cenę. Kinga Mięgoć pokonała siostrę bliźniaczkę Angelikę w finale mistrzostw Polski, ale walkowerem. Zawodniczki, które rywalizują w kategorii 48 kg, obiecały mamie, że nie będą ze sobą walczyć.

O tym, że młode pięściarki złożyły obietnicę mamie, poinformował ich klubowy trener z Imperium Wałbrzych Krzysztof Sadłoń. Jednak ktoś musiał wygrać. Jak rozwiązano ten problem?

- Kostką rzucaliśmy za pierwszym razem, kiedy trafiły na siebie w finale zawodów. Dziś zwyciężyła Kinga, dwie minuty starsza. Angelika wygrała młodzieżowe mistrzostwo Polski, siostra była druga w kategorii wyższej, 50 kg. Żeby było sprawiedliwie, mają więc po tytule mistrzyni kraju – dodał szkoleniowiec.
Zaznaczył, że 21-letnie bliźniaczki mieszkają razem i spędzają ze sobą dużo czasu.
Podobną obietnicę przed laty złożyli, również mamie, bracia Kliczko. Władimir i Witalij również nie weszli do ringu, choć przekonywano ich bajońskimi sumami.

Porażka olimpijki z Tokio

Mistrzostwa odbyły się w hali, gdzie na co dzień trenują i grają szczypiorniści Górnika Zabrze.
Wyraźnie szczęśliwszy dla finalistek był czerwony narożnik ringu. Złoty medal zdobyła tylko jedna pięściarka z niebieskiego – Nicola Prymaczenko, która przez nokaut techniczny w 2. rundzie pokonała Sandrę Bobowicz. Była to zarazem jedyna walka zakończona przed czasem.
Najlepsza zawodniczką turnieju wybrano Oliwię Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu). Tegoroczna wicemistrzyni świata ze Stambułu w wadze 81 kg wygrała w Zabrzu rywalizację w niższej kategorii (75 kg).
Zawodowa żołnierka Sandra Kruk, złota w kategorii 57, dziękowała przełożonym za możliwość treningów i uczestniczenia w zawodach. Podkreśliła, że po 15 tegorocznych walkach czas na świąteczny wypoczynek.
Olimpijka z Tokio Sandra Drabik przegrała finałową walkę (54 kg) z Wiktorią Rogalińską.
- Starałam się utrzymać chłodną głowę, ale emocje były duże – oceniła po pojedynku zwyciężczyni.
W czwartek do walki o tytuły przystąpią w Zabrzu bokserzy.
Wyniki walk finałowych, na pierwszym miejscu zwyciężczynie:
48 kg
Kinga Mięgoć - Angelika Mięgoć (obie Imperium Wałbrzych) walkower
brązowe medale: Marta Prill (Garda Bytów), Aleksandra Mądraszewska (Bombardier Gdynia)
50 kg
Natalia Rok (Pomorzanin Toruń) - Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) 4:1
Karolina Kohutiak (Respect Świdnica), Natalia Waliczek (Skorpion Szczecin)
52 kg
Nicola Prymaczenko (Legionowska Akademia Sportów Walki) - Sandra Bobowicz (Gwarek Łęczna) rsc 2. runda
Anna Olczak (Akademia Walki Warszawa), Zuzanna Kubicka (Zatoka Braniewo)
54 kg
Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin) - Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) 4:1.
Martyna Zagórska (Dolny Śląsk), Karolina Ampulska (Wda Świecie).
57 kg
Sandra Kruk (niezrzeszona) - Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5:0.
Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice), Klaudia Poliwczak (Start Grudziądz)
60 kg
Julia Szeremeta (PACO Lublin) – Żaklina Kociołek (Sporty Walki Gostyń) 3:2.
Wiktoria Hass (Bombardier Gdynia), Wanessa Orczyk (Skorpion Szczecin)
63 kg
Anna Sajnóg (Box Garda Marki) – Maria Jackowska (Boksing Zielona Góra) 4:1
Kamila Kapuścińska (Start Włocławek), Julia Kaleta (SAKO Gdynia).
66 kg
Katarzyna Szarańska (Skorpion Szczecin) – Patrycja Kuc (Wda Świecie) 5:0.
70 kg
Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) – Julia Chutorianskaja (UKS Gladiator Warszawa) 5:0
Patrycja Grzywińska (Śląsk Wrocław), Aleksandra Kisiel (Boks Garda Marki)
75 kg
Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) – Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów) 4:1
Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń), Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino)
81 kg
Natalia Marczykowska (Boxing Radom) – Weronika Flaszak (Warszawski Klub Bokserski) remis i wskazanie sędziów.
Magdalena Walkiewicz (Radomiak Radom), Maria Kazimierczak (Sporty Walki Gostyń).