Historyczne zwycięstwo Niemki w Trondheim

Akt. 17/12/2023, 15:59 GMT+1

Victoria Carl niespodziewanie wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną w norweskim Trondheim. Dla 28-latki to dopiero pierwszy triumf w zawodach zaliczanych do narciarskiego Pucharu Świata. Polki nie startowały.

Victoria Carl odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w PŚ w biegach narciarskich

Drugie miejsce ze stratą 19,6 s zajęła Amerykanka Rosie Brennan, a trzecia była Szwedka Ebba Andersson (+21,6 s).
Na czwartej pozycji została sklasyfikowana główna kandydatka do zwycięstwa, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Jessica Diggins (+28,3 s).

Pewny triumf Carl w Trondheim

Carl, mistrzyni olimpijska w sprincie drużynowym z Pekinu, była znakomicie przygotowana do niedzielnego biegu. Niemka prowadziła niemal od samego startu, a na mecie uzyskała rezultat 28:13,6.

W PŚ wciąż prowadzi Diggins, która w swoim dorobku ma 809 punktów. Druga jest Szwedka Emma Ribom (737), a trzecia Brennan (726).
Carl awansowała na piątą lokatę (610). Najlepsza z Polek, Monika Skinder, jest 84. (26).